Çocuklar, okula başlayıncaya kadar oyun oynayarak ve eğlenerek vakit geçirirler. Ana okulunda dersten çok oyun olduğundan dolayı çocuklar için eğlencelidir. İlkokula başlayanlar küçüklerin bazılarında okuma yazma konusunda problemler yaşanır. Oyun oynamak yerine yazmak veya okumak için çalışmak zor gelir. Fakat bütün çocuklar okuma yazmayı öğrenmek zorundadır.

2012- 2013 yılında devlet zorunlu eğitimi 4+4+4 yani 12 yıla çıkardı. Eskiden 8 yıl olan eğitim böylece uzatılmış oldu. 8 yıl zorunlu eğitimden önce insanlar çocuklarını farklı nedenlerden dolayı okula göndermezdi. Okula gitmeyen sayısının yükselmesi ülkenin gelişmesini olumsuz yönde etkilemiştir. Devlet, mecburi eğitimle aileleri ve okumak istemeyen çocukların eğitim almasını şart koşmuştur. İlkokulda, çocuklarımızın okuma ve yazma problemini hallettiğimizde geriye kalan zorunlu eğitimde daha başarılı olacaklardır.

Neden İlkokul Okuma Yazma Kursu

Çocukların, eğitimin temelini oluşturan ilkokulda güzel bir eğitim alması ve çalışma prensiplerini oluşturması gerekir. Okuma yazmada zorlanan çocukların bu zorluğu ekstra alacakları destekle aşmaları gelecekteki başarıları adına çok önemlidir. Ülkemizde belli bir yaşa gelmiş ve okuma yazması olmayanlara bile kurslar açılmaktadır.

Kursumuz ilkokul okuma yazma problemi yaşayanlar içindir. Eğitimlerimiz, alanında yıllarca çalışarak tecrübe ve bilgi biriktirmiş eğitim kadromuz tarafından verilir. Malum olduğu üzere eğitimde her geçen gün yeni metotlar geliştirilmekte. Kurumumuz yeni ve modern metotları kullanır. Son teknolojik cihazlarla donatılmış sınıflarımızda eğitim verilmektedir. Okuma yazma adına dünyada geçerli kaliteli kaynakları ve kitapları kullanmaktayız. Tecrübemiz, bilgimiz, kullandığımız tekniklerle okuma yazmaya mesafeli duranların dahi seri okuyup yazdıklarına şahit olacaksınız.

İlkokul Okuma Yazma Kursu Fırsatlarımız

Disleksi EğitimleriÇocuklar ilgiden hoşlanırlar. Kalabalık sınıflarda öğretmenlerin yeterince ilgi gösterememesi bazı çocukların okuma yazmaya karşı soğuk kalmalarına neden olur. Kurumumuzun sınıfları kalabalık olmadığından öğretmenlerimiz her öğrenciyle yakından ilgilenir. Pedegojik formasyona sahip öğretmenlerimiz çocuklarınıza karşı nasıl davranacaklarını çok iyi bilirler. Güler yüzle yaklaşan öğretmenlerimiz, çocukların eğitimi adına büyük adımlar atmasına yardımcı olurlar.

Sınıfta verdiğimiz eğitimden verim alamadığını düşündüğümüz öğrencilere gerekli görülmesi durumunda özel ders uygularız. Çocuklara okuma yazmalarına yardımcı olabilecek programlar yapmaktayız. Bu programları rehber öğretmen eşliğinde çocuğunuzun yapısına uygun olarak planlarız. Yapısına göre dizayn edilen programa çocukların uyması kolay olduğundan gelişim göstermeleri de hızlı olacaktır.

Disleksi eğitimlerimiz için linki tıklayınız.

Disleksi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir