Bilgiye erişmenin en etkili yollarından bir tanesi okumaktan geçer. Günümüzün sesli ve yazılı dünyasında bilgi edinmek okuyarak mümkün olmaktadır. Hızlı okuma eğitimi ise hem vakit hemde bilgi kirliliğinin önüne geçebilmek için son derece önemlidir.

Hızlı bir şekilde okumak demek, normal okumaya göre hızlı olunurken yazılanları da daha iyi anlamak demektir. Genellikle insanlar hızlı olurken bazı şeyleri gözden kaçırabilirler. Bu konuda yapılan ve kursumuzda karşılaştığımız en yaygın hatalar şunlardır:

 • Okuma yaparken daha iyi anlamak için başa dönülmesi,
 • Cümleler yerine kelimelerden anlam çıkartılmaya odaklanılması,
 • Yazıda verilmeye çalışılan düşünceye odaklanılırken diğer verilen mesajların kaçırılması,
 • Sürekli dikkat dağınıklığı,
 • Kısa olan metinleri daha çok tercih etmek,

Gibi nedenlerden dolayı yazıda verilmeye çalışılan mesaj gözden kaçırılabilmektedir.

Hızlı Okuma Nasıl Yapılmalıdır?

Hızlı bir şekilde okumak herkes tarafından yapılabilir. Ancak burada önemli olan şey okuduğunu anlamaktır. İşte burada insanların arasındaki farklar ortaya çıkar. Hızlı okuma eğitimleri ile bunun önüne geçmeniz mümkündür. Peki, bu eğitimlerde neler yapılır ve nasıl hızlıca bir yazı anlayarak okunur?

 • İçten Okuma: Bir yazıyı okumaya başladığınızda onu bir müddet sonra içinizden sesli bir şekilde okumaya başladığınızı fark edersiniz. Bu sizi yavaşlatan önemli bir problemdir. Bunu aşmak gerekir.
 • Görsel Öğeler: Bir metnin içeriği hakkında fikir edinmek için orada bulunan resimlerden faydalanabilirsiniz. Bu durum sizin kafa karışıklığınızı engeller.
 • Alışkanlıklardan Kurtulma: Kursumuzda sizin hangi konuda hata yaptığınızı ve kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmanız için neler yapmanız gerektiği anlatılır.
 • Odaklanma: Hızlı okuma yapmak için iyi bir konsantrasyona sahip olmanız gerekir. Kafanız karışıkken okuduklarınızdan bir şey anlamazsınız, değil mi?
 • Okuma Alışkanlığı Edinmek: Daha önce çok kitap okumadıysanız eğer o zaman bunu alışkanlık haline getirmeniz gerekir. Her okunan sayfa, her bitirilen kitap size uzun vadede fayda sağlayacaktır.

Kursumuzda bunları ve çok daha fazlasının eğitimini alacaksınız.

Hızlı Okuma Kursu Faydalı mıdır?

Okullarda ve normal bir hayat esnasında öğrenilen okuma işlemleri ile kurslarda öğretilenler tamamen farklıdır. Nasıl ki bir konuda profesyonel olabilmek için onun eğitimini almak gerekir, hızlı bir şekilde okuma yapabilmek içinde bu işin kursunun alınması gerekmektedir.

Uzman eğitimciler tarafından verilen bilgiler ve sizlerin yaptığı egzersiz ile birlikte kısa bir sürede daha hızlı okumanın mümkün olduğunu keşfedecek, hızlı okuma alışkanlığı kazandığınızı fark ettikçe daha da keyifleneceksiniz. Kursumuzda Hızlı okuma teknikleri eğitimi konusunda tüm bilgiler aktarılırken aynı zamanda teknik bilgiler ile de donatılacaksınız.

Kurs Aşamaları

Anlayarak okuma yapmak için kursumuza başvurduğunuzda sizleri şu aşamalar bekler. Kursiyerlerimize verilen eğitimi 4 aşama çerçevesinde değerlendirmek mümkündür. Bunlar:

 • İlk Gün Eğitimleri: Kursa başlanıldığı zaman ilk olarak eski alışkanlıklardan kurtulma sağlanır. Okuma sırasında yaptığınız hatalar sizlere profesyonel hocalarımız tarafından tek tek nedenleri ile birlikte anlatılır. Burada önemli olanın blok okuma olduğu sizlere anlatılır.
 • İkinci ve Üçüncü Gün Eğitimleri: Uygulamalar ile birlikte blok okuma konusu tam olarak kavranmaktadır. Bu sayede elde edilecek olan deneyim ile birlikte kendi başınıza da okuma kabiliyetinizi ilerletmeye başlayacaksınız.
 • İleri Teknikler: Acemilik ve çıraklık dönemlerinin ardından artık ileri ve anlayarak hızlı okuma tekniklerine giriş yapılmaktadır. Bu aşamadan sonra kişi bazlı çalışmalar ile herkesin kendi yapısına en uygun şekilde okuma teknikleri belirlenmektedir.
 • Ustalık Evresi: Kursun son günü artık usta olarak hızlı bir şekilde okuma işlemini kavramış olacaksınız. Her okuduğunuz kitap, makale ve haberde anlama ve okuma kabiliyetiniz daha da gelişecektir. Usta olduktan sonra her bir metni aynı hızda okuyamayacağınızı bilimsel bir metin ile haber metinlerinin farklı hızlarda okunarak anlayabileceğinizi göreceksiniz.

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Eğitmenimiz

Anlayarak hızlı okuma teknikleri kurslarımız Taner Hoca tarafından kordine edilmektedir. Taner Aktaş 20 yıllık tecrübesini siz değerleri kursiyerlerimizle paylaşmaktadır. Türk dili ve edebiyatı öğretmeni olan değerli hocamız Taner Aktaş 2 hafta ya da 3 haftalık eğitimlerle sizleri iyi bir okur yapmaya çalışmaktadır.

Hızlı okuma kursumuzda ilk günden başlayan değişimi (okuma hızınız ve anlama oranınızdaki artışı) kendiniz göreceksiniz. Kurs boyunca aldığınız okuma becerilerini alışlkanlığa çevirerek aldığınız eğitimin yaşamınızın bir parçası yapıyoruz. Hızlı okuma eğitimlerinde her türkü metni okuma amacınıza göre farklı okuma hızı ve anlama oranıyla okuyacaksınız.

Eğitimlerimizde çok gelişmiş internet üzerinden bağlanacağınız hızlı okuma programı ücretsiz verilecektir. Anlayarak hızlı okuma kitabımızla her türlü metin örneğini okuyacak, göz ve nefes egzersizleri yapacaksınız. Ayrıca; LGS, TYT, AYT, DGS, KPSS, ALES, YDS, YÖKDİL gibi akademik sınavlara hazırlanan öğrencilerimizle öğrendikleri okuma tekniklerini sınavlarda uygulamaları amacıyla sınav tekniklerini içeren uzun paragraf sorularını anlayarak hızlı bir şekilde okumaları ve soruları doğru cevaplamaları için uygulamalı paragraf soru çözümleri yapılmaktadır. 

Hızlı Okuma Eğitimlerimize Kimler Katılabilir?

İlkokullar İçin Hızlı Okuma Eğitimleri

İlkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflar için okuma güçlüğü yaşayan öğrencilere birebir eğitimler verilmetedir. Eğer çocukların okuma hızlarında ve anlamalarında yaşıtlarına göre bir farklılık yoksa bu yaşlarda hızlı okuma eğitimlerini tavsiye etmiyoruz.

Ortaokullar İçin Hızlı Okuma Eğitimleri

Eğitimlerimize 5, 6, 7, ve 8. sınıf öğrenciler katılabilir. Eğitimlerimiz ALES tipi ya da yeni nesil diye adlandırılan paragraf soru çözümleriyle bitmektedir.

Liseler İçin Hızlı Okuma Eğitimleri

Eğitimlerimize 9, 10, 11, ve 12. sınıf öğrenciler katılabilir. Eğitimlerimiz ALES tipi ya da yeni nesil diye adlandırılan paragraf soru çözümleriyle bitmektedir.

Üniversiteliler İçin Hızlı Okuma Eğitimleri

Eğitimlerimiz ALES tipi ya da yeni nesil diye adlandırılan paragraf soru çözümleriyle bitmektedir.

Yetişkinler İçin Hızlı Okuma Eğitimleri

Anlayarak hızlı kitap okumak için sizleri kurslarımıza bekliyoruz.

Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri Kurs Ücretleri

Hızlı okuma eğitimlerimizin fiyatları hakkında bilgi için lütfen kurumuzu arayın. Hızlı okuma ücretleri dönemsel yapılan kampanyalardan dolayı bazen değişmektedir.

0312 433 82 00 &  0312 432 15 14

Ücretsiz Hızlı Okuma Kursları

Ücretsiz hızlı okuma eğitimlerimize katılmak için bizi sosyal medyadan takip edin! Yaptığımız çekilişler ya da kampanyalarda bizitakip eden kişilere bazı dönemlerde ücretsiz hızlı okuma kursu hediye ediyoruz!