Erken Yaşta İngilizce

Çocuklar için İngilizce öğretilmesi günümüzde yaygın olarak verilen eğitimlerden bir tanesidir. “Ağaç yaş iken eğilir” deyimi ile birlikte henüz çocuk yaştaki kişilere verilen eğitimler neticesinde yabancı dili öğrenmek ilerleyen zamanlarda çok daha kolaylaşmaktadır.

Çocuklara verilen eğitimler, genç ve yaşlılara göre daha iyi geri dönüşlere sahiptir. Tamamen taze bir beyine sahip olan küçükler, çocuklar için İngilizce kursumuzda küçük yaşlardan itibaren dil öğrenerek gelişimlerini sürdürmektedirler. Peki, bu eğitimler neden küçük yaşta alınmalıdır?

 • Çocukların bu yaşlarda öğrenme yetenekleri hat safhadadır. Verilen her şeyi noktası virgülüne kadar alırlar ve hafızalarına kazırlar. Bir kişinin öğrenme safhaları içerisinde çocukluk dönemi en önemli zamanlardır.
 • Dil eğitimi için en önemli yaş 2 – 7 aralığı kabul edilir. Bu yaşlarda alınacak eğitimler daha kalıcı olmaktadır.
 • Kursumuzda yaşlarına göre çocuklar sınıflandırılmaktadır. Böylelikle 3 – 5 arası ile 7 – 9 yaşları arasındaki çocuklar aynı eğitimi almazlar.

Çocuklar İçin İngilizce

Bir çocuğa İngilizce eğitimi vermek ile yetişkine vermek arasında çok büyük farklar vardır. Çocuklara verilen eğitimlerin ana aktörü sembol, şekil ve diğer görsel öğelerdir. Çünkü onların görsel olan nesnelere karşı ilgisi her zaman daha fazladır.

Çocuklar için İngilizce eğitimi verilirken bazı şeylere dikkat etmek gerekir. Bunlar:

 • Görsel nesneler her zaman için ön planda tutulmalıdır.
 • Kalabalık gruplar yerine az kişilik gruplar tercih edilmelidir. Böylelikle çocukların dikkatleri dağılmaz.
 • Uzman eğitmenler eşliğinde çocuklar için özel olarak hazırlanan eğitimler verilmelidir.

İngilizce eğitimleri, ilkokul çağlarından itibaren verilmektedir. Ancak burada önemli olan şey o yaşlarda ve zamanlarda alınan eğitimlerin kalabalık ortamlarda verildiğinden dolayı çok bir etkisi olmamaktadır. Bu nedenle kursumuzda yüksek teknolojik olanaklar ile birlikte az sayıdaki sınıflarda eğitim almalısınız.

Çocuklar İçin İngilizce Kursları Aşamalarımız

Kursumuza gelen minikler, kendi yaş kategorilerine göre sınıflandırılmaktadır. Böylelikle yaşıtları ile aynı tarz eğitimleri anlayabilecekleri şekilde almaktadırlar. Buna göre kursumuzda 3 farklı kategori bulunur. Bunlar:

 • English Gate: Bu sınıf en genç çocukların olduğu sınıftır. 3 – 6 yaşları arasındaki çocuklar bu sınıf içerisinde bulunur.
 • Kid Gate: Bu grup ise 7 – 14 yaşları arasında bulunan çocukların eğitim aldıkları sınıftır.
 • Teen Gate: 14 – 18 yaşları arasındaki çocukların bulunduğu sınıflarda uzman eğitmenler ile birlikte kaliteli bir eğitim almaktadırlar.

Çocuklar için İngilizce öğrenmek son derece kolaydır. Zor olan ise onlara öğretememektedir. Kursumuzda sizlere ne kadar kolay bir şekilde İngilizce öğretebileceğimizi gösteriyoruz.

Kursumuzda 8 – 12 kişilik sınıflar ile birlikte çocuğunuz en kaliteli eğitimleri almaktadır. Gerek dil koçluğu gerek online sınavlar ve destekler gerekse Türk ve yabancı uyruklu öğretmenler eşliğinde çocuklarınız en kaliteli eğitimleri bizimle birlikte alacaklardır.

Çocuklar için İngilizce kurslarımız haftada 1 gün 3 ders şeklinde yapılmaktadır.

Neden Bilişsel Akademi Çocuklar İçin İngilizce Kursları

Bunun için bir çok madde belirtebiliriz. Bize ulaşan velilerimize eğitimlerimizi anlatmadan önce onları mutlaka derslerimize davet ediyoruz. Öğrencimiz ve velimiz öğretmenlerimizle tanışmalı, sınıf ortamımızı görmeli. Ders bittikten sonra öğrenci görüşü alınıp kahveler içilirken çocuklar için İngilizce kurslarımız  hakkında  tüm detaylar velilerimizle paylaşılır. Onlar  çocukları için en doğru kararı verir. Sizlere eğitimlerimiz hakkında kısa bilgiler paylaşalım:

 1. Çocuklar için İngilizce kursları Avrupa Dil Portfolyosu göre pklanlanır.
 2. Her kur sonrasında sınav yapılır. yapılan  sınavlara göre öğrenci bir üst kura gecer.
 3. Öğrencilerimiz eğitimlerine başladıktan sonra dünyada geçerli olan akademik dil sınavları hedefleri belirlenir. Kurlarını tamamlarken en önemli ölçüt bu sınavlardan alacağı puandır. Burada sunu belirtelim Cambridge Sınavları uygulanmaktadır.
 4. Çocuklar için İngilizce kurslarında öğrenciler hem eğlenir hem de öğrenir.
 5. Kazanılan beceriler dinleme, konuşma, yazma ve okuma ev ödevleri ile alışkanlık haline getirilir. Ödevler verilirken öğrencinin ilgisine göre verilmeye çalışılır. ödevlerimiz onlara yük olmamakla birlikte ödevleri yaparken hoşca vakit geçireleri sağlanır.
 6. İngilizce eğitmenlerimiz Türk ve yabancı uyruklu olup çocuk gruplarına giren yabancı uyruklu öğretmenler Türkçe bilirler.
 7. İngilizce öğretirken gramer kaygısı yaşamayız. Gramer derslerle sezdirilerek verilir.
 8. İngilizce eğitimlerimizde çocukların özgüven kazanması bizim için çok önemli. İngilizce konuşmaya maruz bırakılarak utanma, çekinme, hata yapmaktan korkmamaları sağlanır. İngilizceye kurs dışında da maruz brakmak için öğretmenlerimiz hafta içi telefonla kursiyerleri arar ve onlarla İngilizce sohbet ederler. Sosyal üzerinden de canlı yayınlar yapılarak dinleme becerileri geliştirilir.
 9. Güz döneminde öğrencilerimiz 2 kur bitirir. bu da 2 kitap eder.
 10. Yaz döneminde 1 kur yani 1 kitap bitirilir.
 11. Çocuklar için İngilizce kurslarımızda eğitimlerimiz ynı zammanda okul derslerindeki başarıyıda artırır.

 

Çocuklar için İngilizce kurslarımız hakkında detaylı bilgi için arayınız.

  0312 433 82 00

 

Robotik Kodlama