Küçük yaşlarda çocuklara ikinci bir dil öğretmek onların geleceği için atılabilecek en önemli adımlardan bir tanesidir. Ankara çocuklar için İngilizce kursu ile birlikte sizlerde bu taptaze beyinlere ikinci bir dil öğreterek onların geleceklerini şimdiden şekillendirebilirsiniz.

Çocukken bir şeyleri öğrenmenin ileriki zamanlara göre daha kolay olduğu tartışmasız bir gerçektir. Kursumuz ile birlikte küçük yaşlardan itibaren yabancı bir dil öğrenen bu çocuklar ileriki zamanlarda oldukça kolay bir şekilde iletişim kurabilirler.

Peki, ikinci bir dil öğrenmek neden küçük yaşlarda alınmalıdır?

  • Bildiğiniz gibi çocuklara bir şey öğretmek daha kolaydır. Yaşları ne kadar küçük olursa öğrenme kapasiteleri o kadar yüksektir.
  • Birçok uzmana göre dil öğrenme aralığı 2 – 7 yaşları arası olarak kabul edilir. En kalıcı şekilde bu yaşlarda öğrenilebilinir.
  • Kursumuzda çocuklar kendi yaşıtlarındaki çocuklar ile sınıflara ayrılır. Böylelikle öğrenme kapasiteleri aynı olan gençler birlikte hareket ederler.

Ankara Çocuklar İçin İngilizce Kursu

İngilizcenin ne kadar önemli bir dil olduğunu bilmeyenimiz kalmamıştır. Bu bakımdan vakti zamanında neden öğrenmedim demek yerine bunu çocuklarınıza vakti varken öğretmeye çabalamak gerekir. Bunun için çocuklara kursumuz boyunca eğlenceli bir şekilde öğretme işlemi gerçekleştirilir.

Kursumuzdaki eğitimler genel olarak şu şekilde işler.

  • Gençlerin görsel nesnelere olan ilgisi daha yaygındır. İngilizce eğitimi verilirken görsel öğelerden faydalanılır.
  • Çocuklara çevrelerinde sıklıkla gördükleri şeylerden örnekler verilir. Sosyal bir yaşantıda yaptıkları şeylerin İngilizce karşılıkları öğretilir ve tekrar etmeleri sağlanır.
  • Çocukların derslerden sıkılmaması ve eğlenmesi temel amacımızdır. Sıkıldıkları anda yeni bir etkinlik ile birlikte eğlenmeleri sağlanır.

Kursumuz çerçevesinde uzman eğitmenlerimiz ile birlikte oldukça kaliteli bir eğitim süreci çocukları beklemektedir.

Kurs Aşamaları

Ankara çocuklar için İngilizce öğretimi yapan kurumumuzda belirli yaş kategorileri bulunmaktadır. Bundaki amaç elbette ki çocukların etkili bir şekilde yaşıtları ile öğrenmesini sağlamaktan geçer.

Buna göre kursumuzda bulunan sınıflar şunlardır:

  • English Gate: 3 – 6 yaş aralığı
  • Kid Gate: 7 – 14 yaş aralığı
  • Teen Gate: 14 – 18 yaş aralığı

Yukarıdaki sınıflar dâhilinde çocuklara İngilizce öğretmek hem eğlenceli hemde zevklidir. Alanında uzman olan öğretmenlerimiz her yaştaki gruba ayrı bir şekilde eğitim vermektedir. Küçük çocuklarda görsel ağırlıklı ve gündelik yaşantıda kullanılan şeyler ilk olarak öğretilir. Büyük sınıflarda ise küçüklere ek olarak bilmeleri gereken temel şeyler ve öğretim hayatlarında öğrendikleri bilgilerin İngilizce karşıtları da verilmektedir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir